Mezőkövesdi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola 

Szent Imre Tagiskola

logo

 • TE SZEDD! Akció
 • Karácsony
 • Farsang
 • Március 15.
 • Diáknap
 • Diáknap
 • Dél-Borsodi Madarak és Fák Napja
 • Egészségnap - aerobic
 • Egészségnap - fűszerfelismerés
 • Egészségnap - egészséges termékek
 • Egészségnap - Főzzünk együtt!
 • Szent Imre Napok - vetélkedők
 • Szent Imre Napok - versenyek
 • Szent Imre Napok - A "csúcson" - Bükkzsérc

Újra Szent Imre Napok 2018

P1170936Több évtizedes hagyományt folytatva rendeztük meg ismét a Szent Imre Napokat tagiskolánkban. A rendezvények között voltak szépíró, mesemondó, helyesíró, rajz, könyvtárhasználati, környezetvédelmi és idegen nyelvi versenyek. A sportban jeleskedők is kipróbálhatták magukat egy kicsit másképp, hiszen „inkognitóban”, azaz maskarában mérték össze ügyességüket.P1180090

A rendezvény egyik kedvence a sok közül a bükkzsérci kirándulás, ami egyben témanap is volt, most is különleges élményt nyújtott mindenki számára. Nemcsak a 250 fős gyereksereg, hanem kb. 80 felnőtt is remekül érezte magát. A túrázások mellett a tanulók megtekinthették a hagyományos szőlőfeldolgozás menetét, sőt kipróbálhatták a pincevájás nehéz munkálatait is. A felnőttek (szülők, munkatársak) hasznos előadásokon vehettek részt.P1180039

A túrák után a szülők és tanulók által elkészített babgulyást és paprikás krumplit, valamint a magyaros pizzát jóízűen fogyasztotta mindenki. A délután, pónilovaglással, karaokéval telt, garantálva ezzel a jókedvet.

A díjak kiosztása hagyományosan, ünnepélyes iskolagyűlés keretén belül történt, ahol tanulóink zenés, verses műsort adtak, ezzel tisztelegve névadónk, Szent Imre előtt.

Ebben a tanévben is támogatással sikerült lebonyolítani a vetélkedőket, versenyeket, kirándulást, témanapot. Az utaztatást, előadásokat a Mezőkövesdi Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény és a Mezőkövesdi Kistérségi Szociális Szolgáltató és Gyermekjóléti Központ által menedzselt pályázati forrásokból sikerült fedezni. A díjakhoz a támogatást a tagiskolánk alapítványa, a Szeretettel a Tanulóifjúságért Alapítvány biztosította. Köszönjük.

Köszönet illeti a Szent Imre Tagiskola pedagógusait is, akiknek fontos célja, hogy ezzel a rendezvénysorozattal a közösséget ápolja, építse, összetartásra buzdítson, illetve hasznos ismeretekkel bővítse tanulóink tudását tanórán kívül is. Feltett szándékunk, hogy a jövőben is megrendezzük, újabb és újabb motívumokkal gazdagítsuk ezt a nívós rendezvénysorozatot.

Boldizsár Bertalan Gyula

tagintézmény-vezető

Nyomtatás E-mail